Orhan Gencebay ve Erkin Koray ile tanismasi!!!

Filmlerden alıntılar, klip, tv programlarından özel görüntüler

Moderator: Yöneticiler

kıral
Kıdemli Üye
Posts: 110
Joined: 03 May 2006, 00:05

Re: PRETOSTO

Post by kıral » 07 Jun 2007, 16:31

uyger35 wrote:YUKARDAKİ TARTIŞMALARI VE BELİRTİLEN İFADELERİ BU FORUMA YAKIŞTIRAMIYOR VE PROTOSTO EDİYORUM. GENCEBAY MÜZİĞİ DİNLEMEK HAYATA BAKIŞ AÇISINI YAŞAMA BİÇİMİNİDE KABULLENMEKTİR.
GENCEBAY KARDEŞLİĞİ

neyi protesto ediyosun ben anlamadım?
gencebay sevmemeyi kabullenirim.şerefsiz manipülasyoncu denmesini kabullenmem.jazz müzikle ilgilinendiğini iddia edip benim yarım etmeyen orhan gencebay'ın tırnağı edemyecek bi cahile hiç boyun eğmem.biz kendi sahip olduğumuz değerleri savunmayacaksak neye yaradı.sonra orhan baba gibi mi olalım?sen türkiyenin en büyülk virtiözü müzisyeni ol.Allahın ismail yksi bile sanatçı diye anılsın.saçma sapan programlarda saçma sapan adamlar türkiyenin en büyük adamları ilan edilsin sen hoşgörü olsun diye bunca yıllık emeği hiç e say ve sus.bu kadarı yanlıştır.Biz bu adamlardan daha üstün bi yerde isek(insanlık namına+ jazzcı geçinen adamdan jazz konusunda hepimiz sırf gencebaydan bildiklerimizle bile bin kat iyiyizdir.)meydana elin cahiline bırakmalıyız.ben bırakmam.ben o adama orhan gencebayın manipülasyonuyla ilgilide jazz müzikle ilgisiyle de ilgili bi sürü şey derleyip yolladım.o da dümdüz sövdü.ben şimdi susacam.orhan gencebay böyle yapardı çünkü?? böyle bişey yok.benden hiç bi konuda üstün olmayan bi adam bana artislik yapamaz.kendini geliştirsin önce.Çok bilgisi varsa da çıksın tartışalım.Ben bazı konularda bilgi sahibi olabilmek için yıllarımı vermişsem ,orhan gencebay gibi bir müzisyeni arabeskçi denilen tayfanın içinden ayırabilip kendime idol seçmişsem youtube denilen saçma sapan sitede allahın kırolarına gencebay müziği şöyledir yok iboyla gencebay farklıdır diye kendimi yırtacak kadar gencebay a saygım ve sevgim varsa burdada senin gelip gencebay hoşgörüsünü gencebay felsefesini bana anlatman bu şerefsiz diyen adamın yaptığından farksızdır.
Artık memleketin bazı değerlere gerekirse şiddete başvurarak sahip çıkası gerekir.Okulumda gitar çalan 15 yaşında çocuğun sizin sazcılar amma özenti gitardaki bilmemne tekniğini sazda taklit ediyor(şelpeden bahsediyor) yok sezen aksu çok büyük orhan elini öpsün gibi saçma sapan magazinlerden edinme duyumlarla bizi ezmeye çalışmasına izin vermem.
BU CAHİL KESİME NE SEZEN AKSUNUN ONUN SANDIĞINDAN DA BÜYÜK OLDUĞUNU VE BUNA RAĞMEN ORHAN GENCEBAYI HOCASI USTASI GÖRDÜĞÜNÜ NE BİR ÇOK ENSTÜRMANIN VE BUNLARA BAĞLI OLUŞAN KÜLTÜRÜN BİZLERDEN ETKİLENEREK ORTAYA ÇIKTIĞINI ANLATAMAYIZ.
Çünkü bu insanlar hiç bişey bilmez.buna rağmen de konuşur.
BU DÜNYADA Kİ EN BYÜK GAFLETTİR BENDE BUNLARI PROTESTO EDİYORUM.

User avatar
uyger35
Deneyimli Üye
Posts: 69
Joined: 27 Jan 2007, 02:30

GENCEBAY MÜZİĞİ

Post by uyger35 » 07 Jun 2007, 19:12

BEN SADECE SİZİN YAZINIZI DEGİL SÖZLERDEKİ SEVİYEYİ VE ŞİTTEDİ PROTOSTO ETTİM.EĞER 15 YAŞINDAKİ BİRİNİN SÖZLERİNİ BURAYA TAŞIYACAKSAK OLAYI TAMAMEN KİŞİSELLEŞTİRİR VE AYNI SEVİYEYE İNERİZ.O ARKADAŞLAR GENCEBAY FELSEFESİNİ BİLMİYORLARSA CEVAP BİLE GEREKSİZ.AMA İLLAKİ CEVAPSA AŞAĞIDAKİ YAZILARI OKUSUNLAR.SENDEN BİRDE RİCAM VAR.ORHAN BABANIN KENDİ OKUDUĞU KAÇ ŞARKISI VAR BİLDİRİRSEN SEVİNİRİM.
++++++++++++++
ŞARKI BİR YERİNDE GÜÇLÜ BİR LAF İSTER. BU GÜÇLÜ LAFIN İLLE DE EDEBİYAT ANLAMINDA DERİNLİK TAŞIMASI GEREKMEZ. BUGÜNE KADAR BİRÇOK İYİ ŞARKI SÖZÜ YAZILDIĞINI DA SÖYLEMELİYİM. SADECE EDEBİYAT KALİTESİ OLARAK BAKMIYORUM İŞE. "FERYADA GÜCÜM YOK, FERYATSIZ DUY BENİ" LAFINI ORTALIKTA ŞAİRİM DİYE KASILANLAR DEĞİL, ORHAN GENCEBAY YAZDI. MURATHAN MUNGAN.19.03.2006.MİLLİYET PAZAR.
*******************************************
ÖNEMLİ OLAN BİR YERE GELMEK DEĞİL. ÖNEMLİ OLAN O YERDE KALMAKTIR. O DA ORHAN GENCEBAY GİBİ İSİMLERE NASİP OLUYOR’ DEDİ. BERHAN. ŞİMŞEK. SANATCI, MİLLETVEKİLİ.21.04.2005.HÜRRİYET.
*************************************************
ORHAN GENCEBAY’IN YAPTIĞI İŞE BİRİ BİR ŞEY DEDİĞİ ZAMAN,KARŞI OLARAK SÖYLEYECEĞİM ÇOK ŞEY VAR.EMRE AYDIN.SANATCI.21.112006.SABAH.GÜNAYDIN..
*************************************
BU TOPLUMUN NEDEN ORHAN GENCEBAY’I TAC ETTİĞİNİ ANLIYOR MUSUNUZ? ÇÜNKÜ O BİLİNÇALTINA HİTAB EDİYORDU. O BU TOPLUMUN MALKOÇOĞLU’SU OLDU. FATİH BÖHÜRLER. GAZETECİ.14.11.2006.STAR.
2 FİLMDE BİRLİKTE ROL ALDIĞIMIZ ORHAN GENCEBAY İSE BANA GÖRE ASİL BİR İNSANDIR. MENDERES SAMANCILAR. SANATCI.29.04.2006.
*******************************************************
O GERÇEK BİR VİRTÜÖZ VE GERÇEK BİR CENTİLMEN. ONUN MÜZİK ROTASINDAN ETKİLENMEYECEK BİR MÜZİSYEN TANIMIYORUM DÜNYADA. MUTLAKA BÜTÜN DÜNYANIN ONDAN HABERİ OLMASI LAZIM.
FATİH AKIN.YÖNETMEN..
***************************************************
GENCEBAY MÜTHİŞ OPERALAR YAZABİLİRDİ.
KENDİSİ ÇOK İYİ, ÇOK EFENDİ BİR İNSAN. SONRA ŞUNU DA SÖYLEYEYİM ORHAN GENCEBAY YABANA ATILACAK BİR ADAM DEĞİL. GERÇEK MUSİKİ CEVHERİ OLAN BİR İNSAN. ZAMANINDA KENDİSİNİ
BELLİ BİR YOLA YÖNELTTİĞİ İÇİN O YOLDA SİVRİLMİŞ. AMA ORHAN GENCEBAY DA GERÇEKTEN BİR MUSİKİ CEVHERİ VARDI. YANİ SAHİCİ BİR MÜZİK YARATICISIYDI. EĞER FORMEL BİR MÜZİK EĞİTİMİ GÖR-
MÜŞ OLSAYDI,BELKİ MÜTHİŞ OPERALAR YAZABİLİRDİ.HALİT REFİĞ.31.01.2202.HÜRRİYET.
***************************************************
SÖZ MÜZİKTEN AÇILINCA, ROCK MÜZİKLE ORHAN GENCEBAY’I AYNI KEYFİ ALARAK DİNLEDİĞİNİ SÖYLÜYOR. VE ORHAN GENCEBAY’A BİR PARANTEZ AÇIYOR: “BENCE TÜRKİYE’DE ORHAN GENCEBAY BİR MÜZİK FENOMENİDİR. KÖYDEN KENTE GELEN, BU YABANCILAŞMAYI YAŞAYAN İNSANLARA YENİ BİR SES, YENİ BİR BAKIŞ AÇISI GETİRMİŞTİR.”TUNCAY TAKMAZ. RESSAM.14.01.2002.ZAMAN.
*******************************************************
YÜREK DEYİNCE BİR BAŞKA SANATÇI VAROŞLARIN PRENSİ ORHAN GENCEBAY DÜŞÜYOR AKLIMA.
HER BİR TÜRKÜSÜNÜ SATIR, SATIR EZBERE BİLDİĞİM, DİNLEDİĞİMDE ÇOĞU KEZ GÖZYAŞLARIMA ENGEL OLAMADIĞIM AĞABEYLİĞİ SAPINA KADAR HAK ETMİŞ ORHAN AĞABEY...
ONUN DA DERDİ SOL YANINDAN. ÜÇ DAMARI TIKALI İMİŞ AMERİKA'YA GİDECEKMİŞ.
GİTSİN VE SAPASAĞLAM BİR YÜREKLE DÖNSÜN VAROŞLARA DİYE GEÇİRİYORUM İÇİMDEN... KENAN IŞIK.
*************************************************
ORHAN GENCEBAY ŞARKILARI” PROJESİ NE AŞAMADA?
ORHAN BABA’NIN 14 ŞARKISINA ÇOK ŞIK REMİKSLER YAPTIK. ŞİMDİ ONDAN ONAY BEKLİYORUZ. İNŞALLAH OLACAK. DİNLEYEN HERKES ACAYİP BEĞENİYOR. NEW YORK, PARİS, LONDRA’DAKİ GENÇLER İÇİN YAPTIK. ÇOK DEĞİŞİK OLDU. DENEYSEL AMA AYNI ZAMANDA BİR GECE KULÜBÜNDE ÇALINACAK TARZDA. İLHAN ERŞAHİN.17.09.2005.
******************************************************
ÜSTÜME BASIP ÇIKAN BİRÇOK İNSAN VAR. SANKİ ONLAR GELMİŞ GİBİ LANSE EDİYORLAR. MESELA FERDİ TAYFUR İLK FİLMİNİ ÇEKMEYE GELDİĞİNDE 'ABİ ABİ' DİYORDU. DAHA SONRA UÇTU. EMRAH DA ÖYLE. BAZI İNSANLARIN HEYKELLERİNİ YAPTIRMALARI LAZIM. PARALARI DA ÇOK. AMA HİÇ KİMSEYİ TANIMAZ HALE GELDİLER. NE GARİP DEĞİL Mİ?
VERYANSINSA BULUNUYORSUNUZ... VERYANSIN DEĞİL. DOĞRUSU BU. ARALARINDA BİR TEK ADAM VAR. YILLARDIR AYNI KALAN. O DA ORHAN GENCEBAY. İNSANIN GELDİĞİ YERİ UNUTMASI GİBİ ANORMAL BİR ŞEY OLABİLİR Mİ? SÜMER TİLMAÇ.05.06.2006.SABAH.
*****************************************************
SAYGILARIN MİMARI. YILLARDIR AĞIRLIĞINDAN VE İNSANLARA DUYDUĞU SAYGIDAN ZERRE KADAR SAPMADI. MÜZİĞİN BABASINI YAPTI, ŞARKILARIYLA GÜNDEMİ BELİRLEDİ DE, KENDİNE YAKIŞAN BİÇİMİNİ HİÇ YİTİRMEDİ. BUGÜN ORHAN GENCEBAY’ IN OLDUĞU YERDE^^ÖZEL BİR HAVA^VARDIR. AYNI YASTIĞA BAŞ KOYDUĞU SEVİM EMRE İLE YAŞADIĞI AŞK TADA, SINIRSIZ BİR SAYGI VE SEVGİ VARDIR. BÖYLESİNE YOĞUN DUYGULARLA DOLU SANATÇININ, YILLARDIR ZİRVEDE KALMASI BOŞUNA DEĞİL. ORHAN GENCEBAY’IN HAMURU SEVGİ.14.12.1997.SABAH PAZAR EKSTRA.
****************************************************
DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE, HİÇ BİR DÖNEMDE, HİÇ BİR SANATCI, BİR ÜLKENİN GÖKLERİNDEYANKILANAN SESLER ÜZERİNE BU KADAR BARİZ BİR ŞEKİLDE DAMGASINI VURMAMIŞTIR. BELKİDE GENCEBAY SADECE MÜZİKLE BİR ÜLKEYİ BU KADAR SARSABİLEN EN MEGA STARDIR. C.NURİ TAŞCI. YAZAR.
*********************************************
‘’ BİR TESELLİ VER’’ DEDİKTEN SONRA, HER SÖZÜ KAYDA ALINDI. SEVGİYİ HALK BİLDİ, SEVMEYİ HAK. ÜLKE SENFONİSİNDE SESİ HEP SICAK KALDI. O’NUN PAROLASIYDI ONURLU YAŞAMAK. ŞİMDİ GÖKYÜZÜNÜN SIRRINI ÇÖZÜYOR, USUL, USUL.. HİÇ DEĞİŞMEDİ O KENDİNE HAS ADETLERİ. İNSANI DİRENİŞE, DÜRÜSTLÜĞE İTİYOR. ŞARKILARDAKİ O SEVDA AYETLERİ. O, GARİBANLARIN BABASI, SEVENLERİN SESİ. GÜLMEYİ UNUTAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIN, ‘’ORHAN ABİ’’Sİ… HAKKI YALÇIN. GAZETECİ YAZAR.
*********************************************
ORHAN GENCEBAY’IN HALKTAN DAMITTIĞI CİDDİ BİR MESAJI VAR. ŞARKILARININ SÖZLERİ BATI DİLLERİNE ÇEVRİLSE EMİNİM BATI’DA ÇOK SÜKSE YAPARDI. ORHAN GENCEBAY ŞİİRİNİN BATIDA ÇOK TUTACAĞINA İNANIYORUM. NEY USTASI KUTSİ ERGUNER.
************************************************
TÜRK SANAT MÜZİĞİNİN ARABESKTEN NE FARKI VAR BİLMİYORUM. ORHAN GENCEBAY GİBİ NE YAPTIĞINI BİLENLERİN NÜKHET DURU, AJDA PEKKAN, EMEL SAYIN GİBİLERDEN BİN KERE DAHA İYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. MURAT BELGE. YAZAR.
*********************************************
SAZ ÜSTADI, ŞARKI SÖZÜ YAZARI, BESTECİ, İCRACI, SENARİST, YÖNETMEN, BAŞ AKTÖR, BECTHOVEN’A, BACH’A VE EVRENSEL EDEBİYATA ÂŞIK, BİLİM HAYRANI, ASTRONOM, DİSİPLİNLİ, KÜLTÜRLÜ, TATLI SÖZLÜ VE MERT BİR CENTİLMEN. AYDIN BOYSAN. GAZETECİ. HÜRRİYET KELEBEK.12.08.1998.
***********************************************
ORHAN GENCEBAY-İLK ŞARKILARIYLA BİLE EFSANE OLMAYI BAŞARAN ENDER İSİMLERDEN BİRİ. MÜZİK ADAMI OLMANIN ÖTESİNDE BİLGE BİR FİLOZOF, SAYGI UYANDIRAN BİR KİŞİLİKVE GÖNÜLDEN SEVMEYİ BİLEN BİR ERKEK. ELELE HÜLYA VATANSEVER. MAYIS.1998.
’HATASIZ KUL OLMAZ’’DEDİ MİLYONLARI, PEŞİNDEN KOŞTURDU. TABULARI YIKTI, KURALLARA BAĞLI KALMADI. MÜZİKTE BİR DEVRİM YARATTI.
BAŞLARDA ÂLEMİN ‘’ORHAN ABİSİ’’YDİ SONRA ‘’ORHAN BABA’’ DEMEYE BAŞLADILAR. ALTIN TAÇ GİYDİ, KRAL OLDU.’’BİR TESELLİ VER’’E TAM BİR MİLYON SEVENİ KARŞIŞLIK VERDİ.1969 LARDA BU BÜYÜK BİR PATLAMAYDI. MİLYONLARIN HAYKIRIŞI ONUN BESTELERİNDE TEK VÜCUT OLDU. ŞERMİN ÖZGEN. GAZETECİ.08.03.1998.SABAH.
**************************************************
ORHAN GENCEBAY’IN ŞARKILARINDA SESSİZLİK VARDIR. AĞIRDIR ŞARKILAR, İNSANIN İÇİNE İŞLER. İSYANDIR, UMUTTUR, HAYATTIR. EN KÜÇÜK GURBETİN ACISINI NOTALARIN ARASINDA BULABİLİRSİNİZ. EN BÜYÜK SEVDALARIDA.
AK GÜVERCİNLER MÜJDELER GÜNÜ. ONCA ŞARKILARIN YARATICISI OLAN BİRİNİ “SIRADAN BİR ADAM” ZANNETMİYORSUNUZ SANIRIM.
ORHAN GENCEBAY’IN ŞARKILARI KAFDAĞI’NIN ARDINDA DİNLENİYOR. GÜVERCİNLER TAŞIYOR O’ NOTALARI.12.04.1999.SABAH.
**************************************************
NASIL BİR ADAM? İDEALİZE EDİMİŞ BİR TÜRK ERKEĞİ. GÜVEN VEREN, SÖZÜNE SADIK, DÜZGÜN BİR ADAM. KADINLARIN “İŞTE İDEAL EŞ, İDEAL BABA” DİYEBİLECEKLERİ BİR ADAM. ÇOK İÇTEN, BİRAZ ÇEKİNGEN, HALA BİRAZ AĞIR “AMA” HAFİFLEMEK İSTEYEN… EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİDE YAPTIĞI İŞE HÂKİM NE YAPTIĞINI BİLİYOR OLMASI.
EE KOLAY DEĞİL HACETTEPE ÜNİVERSİTESİNDE BİR SOSYAL VAKA OLARAK ELE ALINMAK, TEZ KONUSU OLMAK… HAKKINDA 20’ NİN ÜZERİNDE KİTAP, YÜZLERCE MAKALE YAZILDI. SOSYOLOĞLAR ONUN TEMSİL ETTİĞİ DEĞERLER VE KİTLELER ÜZERİNE AHKÂM KESTİLER. TÜRK İNSANINI PEŞİNDEN ŞÜRÜKLEDİ. 60’A YAKIN PARÇASI HİT OLDU. EVET, AÇIKLANMASI GEREKEN SOSYAL BİR OLAYDI. AYŞE ARMAN. YAZAR.06.AĞUSTOS.1995.HÜRRİYET.
*************************************************
BİRAZ RADYOAKTİF MADDE GİBİ ORHAN GENCEBAY. NEREDEN SIZDIĞI TAM OLARAK KESTİRİLEMİYOR. O YÜZDEN BOMBA KULLANMASI GEREKMİYOR. USULCA KONUŞUYOR, DURUYOR, YADA BEN ONUN DURDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM, BELKİ İNSANA ÖNEMLİ BİR BİLGİYİ O SIRADA GEÇİRİYOR. ŞEBNEM İYİNAM.25.08.2002.RADİKAL.
*************************************************
KARAR VERDİM: ORHAN GENCEBAY BİR BİLGE “HEPİMİZ BİRBİRİMİZİN DEVAMIYIZ” DEDİ, HEGEL DİYALEKTİĞİNİ ÖZETLEDİ. “HERKESİN MUTLU OLMAYA EŞİT HAKKI VARDIR” DEDİ, İNSAN HAKLARI EVRENSEL BİLDİRGESİNİ OKUDU.“DOĞUMUMUZADA, ÖLÜMÜMÜZEDE BİZ KARAR VEREMEYİZ, ÇİRKİNLİKLERİ DÜZELTMEMİZ İÇİN ÖNCE DOGRU İNSANLAR OLMALIYIZ”DEYİNCE, CAMÜS’NÜN “VEBA” ROMANINI BAŞTAN YAZDI ADETA… SÖZLERİ BATI DÜŞÜNÜRLERİNİN YANI SIRA DOĞU’ DAN DA İZLER TAŞIYOR VE BU NOKTADA BİLDİĞİMİZ KADERCİLİKTEN AYRILIYOR. MÜZİĞİ GİBİ SÖZLERİDE DOĞU BATI SENTEZİ GENCEBAY’IN. BELKİ BU YÜZDEN O “BATSIN BU DÜNYA” DERKEN DOĞU BATI MESELESİNE KAFAYI YORAN OĞUZ ATAY “TUTUNAMAYANLAR”DA “BAT DÜNYA BAT” DİYORDU. BUKET AŞCI. GAZETECİ.04.02.2001.SABAH.
******************************************
BİR ÜLKEDE GELENEKSEL MÜZİK VARDIR, EVRENSEL MÜZİĞİN ULUSALLAŞMASI İÇİNDE MÜZİĞİN ÜZERİNDE ÇALIŞILMASI LAZIM. BESTELER YAPILMASI LAZIMKİ ORTAYA EVRENSEL BİR FORUM ÇIKSIN. O BU AŞAMAYI GERCEKLEŞTİRDİ. EMEK HARCADI VE YENİ BİRŞEY ÇIKARTTI ORTAYA, ÇOK RAFİNE BESTELER YAPMIŞTIR. İNSANLARI DÜŞÜNDÜREN YENİ BİR MÜZİKTİ BU. BENCE PROTEST BİR MÜZİK YAPTI. MÜZÜĞİN ULUSALLAŞMASI İÇİN BİR KATKIYDI ONUN EMEĞİ. O EMEĞE SAYGI DUYUYORUM. MUSA EROĞLU. MÜZİSYEN.
***************************************************
BİR MODERN ZAMAN FİLOZOFU? HİÇLİĞİ HEDEF EDİNMİŞ BİR ABDAL?‘’GÜNÜMÜZ DUYARLILIĞI’’KARŞISINDA METANETİNİ KAYBETMEMEYE ÇALIŞAN OLGUN BİR VATANDAŞ? ÇİFT ‘’ALTI-MESAJ PATLAR’’LI BİR ZAMANE KOVBOYU? DÜMENDE ORHAN GENCEBAY OLDUĞU SÜRECE BU DÜNYA ZOR BATAR.
ORHAN GENCEBAY, GEÇEN YILLAR İÇİNDE NEREDEYSE TİBETLİ BİLGELERİN KIVAMINA ERDİ. KENDİLERİ DİNGİN BİR SU GİBİ… MÜTEBESSİM, ZARİF… DÜNYA APARTMAN DAİRESİ; ODA MİSAFİR
PERVER EV SAHİBİYMİŞ GİBİ BİR HAL VAR ÜZERİNDE. EBRU ÇAPA GAZETECİ.29.05.1999.
*************************************************
BEN 70 MİLYONUN ORHAN BABA DEDİĞİ KİŞİ HAKKINDA BAŞKA NE SÖYLEYEYİM? VATANDAŞ SÖYLEMİŞ SÖYLEYECEĞİNİ ZATEN. BENİM ONUN İÇİN ÖZEL DÜŞÜNDÜKLERİMİ BURADA ANLATMAK SATIRLARA SIĞMAZ. KESİNLİKLE BENİM ORHAN GENCEBAY'DAN TÜRK MÜZİĞİ KONUSUNDA ALMIŞ OLDUĞUM ÇOK ŞEY VARDIR. YANİ ORHAN GENCEBAY SAZI ELİNE ALDIĞI ZAMAN ADAMA DÖRT SAAT DİNLETİR. ERKİN KORAY.26.02.2002.AKŞAM.
****************************************
JAZCI ARKADAŞ YUKARIDA YAZISI OLAN İLHAN ERŞAHİNİ TANIR HERHALDE.25 SENEDE BİRİKTİRDİĞİM BÖYLE ÇOK YAZI VAR.İSTEYENE GÖNDERİRİM
GENCEBAY KARDEŞLİĞİ.

User avatar
murat yaşar
Kıdemli Üye
Posts: 170
Joined: 08 Jan 2007, 18:14

Post by murat yaşar » 07 Jun 2007, 21:10

Bunları çok güzel derleyip toparlamışsın kardeş....Emeğine sağlık...

Buz Dağı
Kıdemli Üye
Posts: 146
Joined: 24 Mar 2007, 23:59

Post by Buz Dağı » 07 Jun 2007, 21:29

Ellerine sağlık. Okusunlar da ibret alsınlar...
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

kıral
Kıdemli Üye
Posts: 110
Joined: 03 May 2006, 00:05

Re: GENCEBAY MÜZİĞİ

Post by kıral » 08 Jun 2007, 11:43

uyger35 wrote:BEN SADECE SİZİN YAZINIZI DEGİL SÖZLERDEKİ SEVİYEYİ VE ŞİTTEDİ PROTOSTO ETTİM.EĞER 15 YAŞINDAKİ BİRİNİN SÖZLERİNİ BURAYA TAŞIYACAKSAK OLAYI TAMAMEN KİŞİSELLEŞTİRİR VE AYNI SEVİYEYE İNERİZ.O ARKADAŞLAR GENCEBAY FELSEFESİNİ BİLMİYORLARSA CEVAP BİLE GEREKSİZ.AMA İLLAKİ CEVAPSA AŞAĞIDAKİ YAZILARI OKUSUNLAR.SENDEN BİRDE RİCAM VAR.ORHAN BABANIN KENDİ OKUDUĞU KAÇ ŞARKISI VAR BİLDİRİRSEN SEVİNİRİM.
++++++++++++++
ŞARKI BİR YERİNDE GÜÇLÜ BİR LAF İSTER. BU GÜÇLÜ LAFIN İLLE DE EDEBİYAT ANLAMINDA DERİNLİK TAŞIMASI GEREKMEZ. BUGÜNE KADAR BİRÇOK İYİ ŞARKI SÖZÜ YAZILDIĞINI DA SÖYLEMELİYİM. SADECE EDEBİYAT KALİTESİ OLARAK BAKMIYORUM İŞE. "FERYADA GÜCÜM YOK, FERYATSIZ DUY BENİ" LAFINI ORTALIKTA ŞAİRİM DİYE KASILANLAR DEĞİL, ORHAN GENCEBAY YAZDI. MURATHAN MUNGAN.19.03.2006.MİLLİYET PAZAR.
*******************************************
ÖNEMLİ OLAN BİR YERE GELMEK DEĞİL. ÖNEMLİ OLAN O YERDE KALMAKTIR. O DA ORHAN GENCEBAY GİBİ İSİMLERE NASİP OLUYOR’ DEDİ. BERHAN. ŞİMŞEK. SANATCI, MİLLETVEKİLİ.21.04.2005.HÜRRİYET.
*************************************************
ORHAN GENCEBAY’IN YAPTIĞI İŞE BİRİ BİR ŞEY DEDİĞİ ZAMAN,KARŞI OLARAK SÖYLEYECEĞİM ÇOK ŞEY VAR.EMRE AYDIN.SANATCI.21.112006.SABAH.GÜNAYDIN..
*************************************
BU TOPLUMUN NEDEN ORHAN GENCEBAY’I TAC ETTİĞİNİ ANLIYOR MUSUNUZ? ÇÜNKÜ O BİLİNÇALTINA HİTAB EDİYORDU. O BU TOPLUMUN MALKOÇOĞLU’SU OLDU. FATİH BÖHÜRLER. GAZETECİ.14.11.2006.STAR.
2 FİLMDE BİRLİKTE ROL ALDIĞIMIZ ORHAN GENCEBAY İSE BANA GÖRE ASİL BİR İNSANDIR. MENDERES SAMANCILAR. SANATCI.29.04.2006.
*******************************************************
O GERÇEK BİR VİRTÜÖZ VE GERÇEK BİR CENTİLMEN. ONUN MÜZİK ROTASINDAN ETKİLENMEYECEK BİR MÜZİSYEN TANIMIYORUM DÜNYADA. MUTLAKA BÜTÜN DÜNYANIN ONDAN HABERİ OLMASI LAZIM.
FATİH AKIN.YÖNETMEN..
***************************************************
GENCEBAY MÜTHİŞ OPERALAR YAZABİLİRDİ.
KENDİSİ ÇOK İYİ, ÇOK EFENDİ BİR İNSAN. SONRA ŞUNU DA SÖYLEYEYİM ORHAN GENCEBAY YABANA ATILACAK BİR ADAM DEĞİL. GERÇEK MUSİKİ CEVHERİ OLAN BİR İNSAN. ZAMANINDA KENDİSİNİ
BELLİ BİR YOLA YÖNELTTİĞİ İÇİN O YOLDA SİVRİLMİŞ. AMA ORHAN GENCEBAY DA GERÇEKTEN BİR MUSİKİ CEVHERİ VARDI. YANİ SAHİCİ BİR MÜZİK YARATICISIYDI. EĞER FORMEL BİR MÜZİK EĞİTİMİ GÖR-
MÜŞ OLSAYDI,BELKİ MÜTHİŞ OPERALAR YAZABİLİRDİ.HALİT REFİĞ.31.01.2202.HÜRRİYET.
***************************************************
SÖZ MÜZİKTEN AÇILINCA, ROCK MÜZİKLE ORHAN GENCEBAY’I AYNI KEYFİ ALARAK DİNLEDİĞİNİ SÖYLÜYOR. VE ORHAN GENCEBAY’A BİR PARANTEZ AÇIYOR: “BENCE TÜRKİYE’DE ORHAN GENCEBAY BİR MÜZİK FENOMENİDİR. KÖYDEN KENTE GELEN, BU YABANCILAŞMAYI YAŞAYAN İNSANLARA YENİ BİR SES, YENİ BİR BAKIŞ AÇISI GETİRMİŞTİR.”TUNCAY TAKMAZ. RESSAM.14.01.2002.ZAMAN.
*******************************************************
YÜREK DEYİNCE BİR BAŞKA SANATÇI VAROŞLARIN PRENSİ ORHAN GENCEBAY DÜŞÜYOR AKLIMA.
HER BİR TÜRKÜSÜNÜ SATIR, SATIR EZBERE BİLDİĞİM, DİNLEDİĞİMDE ÇOĞU KEZ GÖZYAŞLARIMA ENGEL OLAMADIĞIM AĞABEYLİĞİ SAPINA KADAR HAK ETMİŞ ORHAN AĞABEY...
ONUN DA DERDİ SOL YANINDAN. ÜÇ DAMARI TIKALI İMİŞ AMERİKA'YA GİDECEKMİŞ.
GİTSİN VE SAPASAĞLAM BİR YÜREKLE DÖNSÜN VAROŞLARA DİYE GEÇİRİYORUM İÇİMDEN... KENAN IŞIK.
*************************************************
ORHAN GENCEBAY ŞARKILARI” PROJESİ NE AŞAMADA?
ORHAN BABA’NIN 14 ŞARKISINA ÇOK ŞIK REMİKSLER YAPTIK. ŞİMDİ ONDAN ONAY BEKLİYORUZ. İNŞALLAH OLACAK. DİNLEYEN HERKES ACAYİP BEĞENİYOR. NEW YORK, PARİS, LONDRA’DAKİ GENÇLER İÇİN YAPTIK. ÇOK DEĞİŞİK OLDU. DENEYSEL AMA AYNI ZAMANDA BİR GECE KULÜBÜNDE ÇALINACAK TARZDA. İLHAN ERŞAHİN.17.09.2005.
******************************************************
ÜSTÜME BASIP ÇIKAN BİRÇOK İNSAN VAR. SANKİ ONLAR GELMİŞ GİBİ LANSE EDİYORLAR. MESELA FERDİ TAYFUR İLK FİLMİNİ ÇEKMEYE GELDİĞİNDE 'ABİ ABİ' DİYORDU. DAHA SONRA UÇTU. EMRAH DA ÖYLE. BAZI İNSANLARIN HEYKELLERİNİ YAPTIRMALARI LAZIM. PARALARI DA ÇOK. AMA HİÇ KİMSEYİ TANIMAZ HALE GELDİLER. NE GARİP DEĞİL Mİ?
VERYANSINSA BULUNUYORSUNUZ... VERYANSIN DEĞİL. DOĞRUSU BU. ARALARINDA BİR TEK ADAM VAR. YILLARDIR AYNI KALAN. O DA ORHAN GENCEBAY. İNSANIN GELDİĞİ YERİ UNUTMASI GİBİ ANORMAL BİR ŞEY OLABİLİR Mİ? SÜMER TİLMAÇ.05.06.2006.SABAH.
*****************************************************
SAYGILARIN MİMARI. YILLARDIR AĞIRLIĞINDAN VE İNSANLARA DUYDUĞU SAYGIDAN ZERRE KADAR SAPMADI. MÜZİĞİN BABASINI YAPTI, ŞARKILARIYLA GÜNDEMİ BELİRLEDİ DE, KENDİNE YAKIŞAN BİÇİMİNİ HİÇ YİTİRMEDİ. BUGÜN ORHAN GENCEBAY’ IN OLDUĞU YERDE^^ÖZEL BİR HAVA^VARDIR. AYNI YASTIĞA BAŞ KOYDUĞU SEVİM EMRE İLE YAŞADIĞI AŞK TADA, SINIRSIZ BİR SAYGI VE SEVGİ VARDIR. BÖYLESİNE YOĞUN DUYGULARLA DOLU SANATÇININ, YILLARDIR ZİRVEDE KALMASI BOŞUNA DEĞİL. ORHAN GENCEBAY’IN HAMURU SEVGİ.14.12.1997.SABAH PAZAR EKSTRA.
****************************************************
DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE, HİÇ BİR DÖNEMDE, HİÇ BİR SANATCI, BİR ÜLKENİN GÖKLERİNDEYANKILANAN SESLER ÜZERİNE BU KADAR BARİZ BİR ŞEKİLDE DAMGASINI VURMAMIŞTIR. BELKİDE GENCEBAY SADECE MÜZİKLE BİR ÜLKEYİ BU KADAR SARSABİLEN EN MEGA STARDIR. C.NURİ TAŞCI. YAZAR.
*********************************************
‘’ BİR TESELLİ VER’’ DEDİKTEN SONRA, HER SÖZÜ KAYDA ALINDI. SEVGİYİ HALK BİLDİ, SEVMEYİ HAK. ÜLKE SENFONİSİNDE SESİ HEP SICAK KALDI. O’NUN PAROLASIYDI ONURLU YAŞAMAK. ŞİMDİ GÖKYÜZÜNÜN SIRRINI ÇÖZÜYOR, USUL, USUL.. HİÇ DEĞİŞMEDİ O KENDİNE HAS ADETLERİ. İNSANI DİRENİŞE, DÜRÜSTLÜĞE İTİYOR. ŞARKILARDAKİ O SEVDA AYETLERİ. O, GARİBANLARIN BABASI, SEVENLERİN SESİ. GÜLMEYİ UNUTAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIN, ‘’ORHAN ABİ’’Sİ… HAKKI YALÇIN. GAZETECİ YAZAR.
*********************************************
ORHAN GENCEBAY’IN HALKTAN DAMITTIĞI CİDDİ BİR MESAJI VAR. ŞARKILARININ SÖZLERİ BATI DİLLERİNE ÇEVRİLSE EMİNİM BATI’DA ÇOK SÜKSE YAPARDI. ORHAN GENCEBAY ŞİİRİNİN BATIDA ÇOK TUTACAĞINA İNANIYORUM. NEY USTASI KUTSİ ERGUNER.
************************************************
TÜRK SANAT MÜZİĞİNİN ARABESKTEN NE FARKI VAR BİLMİYORUM. ORHAN GENCEBAY GİBİ NE YAPTIĞINI BİLENLERİN NÜKHET DURU, AJDA PEKKAN, EMEL SAYIN GİBİLERDEN BİN KERE DAHA İYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. MURAT BELGE. YAZAR.
*********************************************
SAZ ÜSTADI, ŞARKI SÖZÜ YAZARI, BESTECİ, İCRACI, SENARİST, YÖNETMEN, BAŞ AKTÖR, BECTHOVEN’A, BACH’A VE EVRENSEL EDEBİYATA ÂŞIK, BİLİM HAYRANI, ASTRONOM, DİSİPLİNLİ, KÜLTÜRLÜ, TATLI SÖZLÜ VE MERT BİR CENTİLMEN. AYDIN BOYSAN. GAZETECİ. HÜRRİYET KELEBEK.12.08.1998.
***********************************************
ORHAN GENCEBAY-İLK ŞARKILARIYLA BİLE EFSANE OLMAYI BAŞARAN ENDER İSİMLERDEN BİRİ. MÜZİK ADAMI OLMANIN ÖTESİNDE BİLGE BİR FİLOZOF, SAYGI UYANDIRAN BİR KİŞİLİKVE GÖNÜLDEN SEVMEYİ BİLEN BİR ERKEK. ELELE HÜLYA VATANSEVER. MAYIS.1998.
’HATASIZ KUL OLMAZ’’DEDİ MİLYONLARI, PEŞİNDEN KOŞTURDU. TABULARI YIKTI, KURALLARA BAĞLI KALMADI. MÜZİKTE BİR DEVRİM YARATTI.
BAŞLARDA ÂLEMİN ‘’ORHAN ABİSİ’’YDİ SONRA ‘’ORHAN BABA’’ DEMEYE BAŞLADILAR. ALTIN TAÇ GİYDİ, KRAL OLDU.’’BİR TESELLİ VER’’E TAM BİR MİLYON SEVENİ KARŞIŞLIK VERDİ.1969 LARDA BU BÜYÜK BİR PATLAMAYDI. MİLYONLARIN HAYKIRIŞI ONUN BESTELERİNDE TEK VÜCUT OLDU. ŞERMİN ÖZGEN. GAZETECİ.08.03.1998.SABAH.
**************************************************
ORHAN GENCEBAY’IN ŞARKILARINDA SESSİZLİK VARDIR. AĞIRDIR ŞARKILAR, İNSANIN İÇİNE İŞLER. İSYANDIR, UMUTTUR, HAYATTIR. EN KÜÇÜK GURBETİN ACISINI NOTALARIN ARASINDA BULABİLİRSİNİZ. EN BÜYÜK SEVDALARIDA.
AK GÜVERCİNLER MÜJDELER GÜNÜ. ONCA ŞARKILARIN YARATICISI OLAN BİRİNİ “SIRADAN BİR ADAM” ZANNETMİYORSUNUZ SANIRIM.
ORHAN GENCEBAY’IN ŞARKILARI KAFDAĞI’NIN ARDINDA DİNLENİYOR. GÜVERCİNLER TAŞIYOR O’ NOTALARI.12.04.1999.SABAH.
**************************************************
NASIL BİR ADAM? İDEALİZE EDİMİŞ BİR TÜRK ERKEĞİ. GÜVEN VEREN, SÖZÜNE SADIK, DÜZGÜN BİR ADAM. KADINLARIN “İŞTE İDEAL EŞ, İDEAL BABA” DİYEBİLECEKLERİ BİR ADAM. ÇOK İÇTEN, BİRAZ ÇEKİNGEN, HALA BİRAZ AĞIR “AMA” HAFİFLEMEK İSTEYEN… EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİDE YAPTIĞI İŞE HÂKİM NE YAPTIĞINI BİLİYOR OLMASI.
EE KOLAY DEĞİL HACETTEPE ÜNİVERSİTESİNDE BİR SOSYAL VAKA OLARAK ELE ALINMAK, TEZ KONUSU OLMAK… HAKKINDA 20’ NİN ÜZERİNDE KİTAP, YÜZLERCE MAKALE YAZILDI. SOSYOLOĞLAR ONUN TEMSİL ETTİĞİ DEĞERLER VE KİTLELER ÜZERİNE AHKÂM KESTİLER. TÜRK İNSANINI PEŞİNDEN ŞÜRÜKLEDİ. 60’A YAKIN PARÇASI HİT OLDU. EVET, AÇIKLANMASI GEREKEN SOSYAL BİR OLAYDI. AYŞE ARMAN. YAZAR.06.AĞUSTOS.1995.HÜRRİYET.
*************************************************
BİRAZ RADYOAKTİF MADDE GİBİ ORHAN GENCEBAY. NEREDEN SIZDIĞI TAM OLARAK KESTİRİLEMİYOR. O YÜZDEN BOMBA KULLANMASI GEREKMİYOR. USULCA KONUŞUYOR, DURUYOR, YADA BEN ONUN DURDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM, BELKİ İNSANA ÖNEMLİ BİR BİLGİYİ O SIRADA GEÇİRİYOR. ŞEBNEM İYİNAM.25.08.2002.RADİKAL.
*************************************************
KARAR VERDİM: ORHAN GENCEBAY BİR BİLGE “HEPİMİZ BİRBİRİMİZİN DEVAMIYIZ” DEDİ, HEGEL DİYALEKTİĞİNİ ÖZETLEDİ. “HERKESİN MUTLU OLMAYA EŞİT HAKKI VARDIR” DEDİ, İNSAN HAKLARI EVRENSEL BİLDİRGESİNİ OKUDU.“DOĞUMUMUZADA, ÖLÜMÜMÜZEDE BİZ KARAR VEREMEYİZ, ÇİRKİNLİKLERİ DÜZELTMEMİZ İÇİN ÖNCE DOGRU İNSANLAR OLMALIYIZ”DEYİNCE, CAMÜS’NÜN “VEBA” ROMANINI BAŞTAN YAZDI ADETA… SÖZLERİ BATI DÜŞÜNÜRLERİNİN YANI SIRA DOĞU’ DAN DA İZLER TAŞIYOR VE BU NOKTADA BİLDİĞİMİZ KADERCİLİKTEN AYRILIYOR. MÜZİĞİ GİBİ SÖZLERİDE DOĞU BATI SENTEZİ GENCEBAY’IN. BELKİ BU YÜZDEN O “BATSIN BU DÜNYA” DERKEN DOĞU BATI MESELESİNE KAFAYI YORAN OĞUZ ATAY “TUTUNAMAYANLAR”DA “BAT DÜNYA BAT” DİYORDU. BUKET AŞCI. GAZETECİ.04.02.2001.SABAH.
******************************************
BİR ÜLKEDE GELENEKSEL MÜZİK VARDIR, EVRENSEL MÜZİĞİN ULUSALLAŞMASI İÇİNDE MÜZİĞİN ÜZERİNDE ÇALIŞILMASI LAZIM. BESTELER YAPILMASI LAZIMKİ ORTAYA EVRENSEL BİR FORUM ÇIKSIN. O BU AŞAMAYI GERCEKLEŞTİRDİ. EMEK HARCADI VE YENİ BİRŞEY ÇIKARTTI ORTAYA, ÇOK RAFİNE BESTELER YAPMIŞTIR. İNSANLARI DÜŞÜNDÜREN YENİ BİR MÜZİKTİ BU. BENCE PROTEST BİR MÜZİK YAPTI. MÜZÜĞİN ULUSALLAŞMASI İÇİN BİR KATKIYDI ONUN EMEĞİ. O EMEĞE SAYGI DUYUYORUM. MUSA EROĞLU. MÜZİSYEN.
***************************************************
BİR MODERN ZAMAN FİLOZOFU? HİÇLİĞİ HEDEF EDİNMİŞ BİR ABDAL?‘’GÜNÜMÜZ DUYARLILIĞI’’KARŞISINDA METANETİNİ KAYBETMEMEYE ÇALIŞAN OLGUN BİR VATANDAŞ? ÇİFT ‘’ALTI-MESAJ PATLAR’’LI BİR ZAMANE KOVBOYU? DÜMENDE ORHAN GENCEBAY OLDUĞU SÜRECE BU DÜNYA ZOR BATAR.
ORHAN GENCEBAY, GEÇEN YILLAR İÇİNDE NEREDEYSE TİBETLİ BİLGELERİN KIVAMINA ERDİ. KENDİLERİ DİNGİN BİR SU GİBİ… MÜTEBESSİM, ZARİF… DÜNYA APARTMAN DAİRESİ; ODA MİSAFİR
PERVER EV SAHİBİYMİŞ GİBİ BİR HAL VAR ÜZERİNDE. EBRU ÇAPA GAZETECİ.29.05.1999.
*************************************************
BEN 70 MİLYONUN ORHAN BABA DEDİĞİ KİŞİ HAKKINDA BAŞKA NE SÖYLEYEYİM? VATANDAŞ SÖYLEMİŞ SÖYLEYECEĞİNİ ZATEN. BENİM ONUN İÇİN ÖZEL DÜŞÜNDÜKLERİMİ BURADA ANLATMAK SATIRLARA SIĞMAZ. KESİNLİKLE BENİM ORHAN GENCEBAY'DAN TÜRK MÜZİĞİ KONUSUNDA ALMIŞ OLDUĞUM ÇOK ŞEY VARDIR. YANİ ORHAN GENCEBAY SAZI ELİNE ALDIĞI ZAMAN ADAMA DÖRT SAAT DİNLETİR. ERKİN KORAY.26.02.2002.AKŞAM.
****************************************
JAZCI ARKADAŞ YUKARIDA YAZISI OLAN İLHAN ERŞAHİNİ TANIR HERHALDE.25 SENEDE BİRİKTİRDİĞİM BÖYLE ÇOK YAZI VAR.İSTEYENE GÖNDERİRİM
GENCEBAY KARDEŞLİĞİ.

bende orhan gencebayın 432 parçası var ipodumda bulunan.bunların içinde forumlardan edindiğim eski türküler falanda var.onun dışında çok çükür bütün 45likler lpler(emrin olur hariç)kasetler ,cdler zaten var.gencebay sevgisini arşivle ilintelemek ne kadar doğru orası da tartışılır.bven hiç bi zaman iddia da etmedim bende kimsede bulunmayan 10 yaşında okuduğu şu plak var diye.bunları arşivci arkadaşlar buluyor bizde sağolsunlar dinliyoruz.Biz Orhan Gencebay çıktığı zaman çıkan plağını alırdık.o zamanlar ortada bu taş plaklar falan yoktu.sizin orhan gencebay arşivinizin sağlam olduğunu belirttiğiniz üzere biliyoruz.ama bunun gencebay sevgisiyle hiç bi alakası olduğunu düşünmüyorum.bu apayrı bi konudur.ne arşivciler var orhan gencebayla ilgili plakları biriktirirler ederler ama onlar sadece arşivcidir orhan gencebay dinlemezler bile.misal televizyona bile çıkmış ankaranın en büyük plak arşivcilerinin biri benim tanıdığım.adamda bütün gencebay plakları (taş plaklar dahil var.o biriktirmeyi tercih ediyor ve hiç birini satmıyor.zaten satsada alamam milyara varan değerdeki taş plakları.Bu kişinin orhan gencebayla ilgisi bu jazzcı denen adamınkinden fazla değil emin olun.

bu arada o gönderdiğiniz eklerin nedenini anlayabilmiş değilim.bana karşımı yoksa o jazzcı denilen şahsa karşımı bi tavır anlamadaım.
benim ona gönderdiğim mesajı incelerseniz benimde ona jazz ve gencebayla ilgili bi kaç ek gönderdiğimi görürüsünüz.
usluba gelince orhan gencebaya şerefsiz diyen özellikle de borsa da hırsızlık yaptığını falan savunan bi adama tepkim bu şekilde olur.gönül dostluğu anlayanadır.ben şahsın küfürüne küfürle karşılık vermeme rağmen mesajımda oturup onun için gencebay-jazz ve gencebay hayırseeverlik bağışlar vb..ile ilgili resimler yazılar derleyip onu bu konuyu tartışmaya davet ettim.bu konuda doğru tutum bnenimkimi onunkimi artık sizin görüşünüz.

User avatar
uyger35
Deneyimli Üye
Posts: 69
Joined: 27 Jan 2007, 02:30

Post by uyger35 » 08 Jun 2007, 23:15

BENDE ORHAN BABA'NIN OKUDUĞU 306 ADET ŞARKISI VAR.DEMEKKİ 25 SENEDİR HİÇ BİR ŞEY YAPMAMIŞIM.ÖNCE ORHAN BABADAN SONRADA SİZDEN ÖZÜR DİLERİM BAZI ŞEYLERİ SÖYLEME HAKKINA SAHİP OLMAK İÇİN BİR 25 SENE DAHA BEKLEMEM GEREKECEK.

asakallı
Deneyimli Üye
Posts: 69
Joined: 30 May 2006, 19:02
Location: DENİZLİ

Post by asakallı » 09 Jun 2007, 11:13

uyger35 wrote:BENDE ORHAN BABA'NIN OKUDUĞU 306 ADET ŞARKISI VAR.DEMEKKİ 25 SENEDİR HİÇ BİR ŞEY YAPMAMIŞIM.ÖNCE ORHAN BABADAN SONRADA SİZDEN ÖZÜR DİLERİM BAZI ŞEYLERİ SÖYLEME HAKKINA SAHİP OLMAK İÇİN BİR 25 SENE DAHA BEKLEMEM GEREKECEK.


Ufuk abi sen deki arşivi ben biliyorum :lol:

ayrıca verdiğin bilgiler içinde teşekkür ederim

asakallı
Deneyimli Üye
Posts: 69
Joined: 30 May 2006, 19:02
Location: DENİZLİ

Re: GENCEBAY MÜZİĞİ

Post by asakallı » 09 Jun 2007, 11:17

[quote="kıralbende orhan gencebayın 432 parçası var ipodumda bulunan.bunların içinde forumlardan edindiğim eski türküler falanda var.onun dışında çok çükür bütün 45likler lpler(emrin olur hariç)quote]kardeş bu yazmış olduğun 432 parçayı Orhan Gencebay mı söylüyor?
eğer öyle ise albümlerin içindeki eserleri hariç piyasada olmayan diye
tabir ettiğimiz eserlerin isimlerini yazarsan çok seviniriz.

şimdiden teşekkürler :wink:

kıral
Kıdemli Üye
Posts: 110
Joined: 03 May 2006, 00:05

Post by kıral » 09 Jun 2007, 12:38

hayır canım o kadar da değil :D
orhan gencebayın bestesi diye sizin foruma yüklediğiniz şarkılr klasiklerdeki halleri ve farklı basımlar olmak üzere ipodda 432 şarkı var.
hem bu saçma sapan iddia niye.ben sanki kendim buluyorum.ben arşivci falan değilim.orhan gencebayın müziğiyle ilgileniyorum.mzüikle uğraştığımdan dolayı.beni bağlayyan kıyıda köşede kalmış şarkıları bulmak değil.bulunsa tabi ki güzel olur ama benim ilgi alanım o değil.
yok illa da göster diyosanız anlatın nasıl yapıldığını ipodda ki klasörün bi resmini yollıyım.
ayrıca hiç kimse kimsenin gencabay sevgisini sorgulama hakkına sahip değildir.ben istediğim adamla istediğim gibi konuşurum hele ki o bana küfür ediyosa bende ona ederim.burda gelip kendini gencbaycı gönül dostu,beni seviyesiz göstermeye çalışmak kimsenin haddi değil.Zaen uyger arkadaşımızın arşivini bilşmeyen kalmadı.iki satırda bi yazdığı için bütün filmleri albümleri var diye.o onun ilgi alanıdır.bende olmak zorunda değil.ben bu kadar yıldır orhan gencebay dinliyosam senin beni orhan gencebaydan anlamayan biri gibi göstermeye hiç hakkın yok.herkes bazı konularda hiddini bilecek.

asakallı
Deneyimli Üye
Posts: 69
Joined: 30 May 2006, 19:02
Location: DENİZLİ

Post by asakallı » 09 Jun 2007, 12:50

kıral wrote:hayır canım o kadar da değil :D
orhan gencebayın bestesi diye sizin foruma yüklediğiniz şarkılr klasiklerdeki halleri ve farklı basımlar olmak üzere ipodda 432 şarkı var.
hem bu saçma sapan iddia niye.ben sanki kendim buluyorum.ben arşivci falan değilim.orhan gencebayın müziğiyle ilgileniyorum.mzüikle uğraştığımdan dolayı.beni bağlayyan kıyıda köşede kalmış şarkıları bulmak değil.bulunsa tabi ki güzel olur ama benim ilgi alanım o değil.
yok illa da göster diyosanız anlatın nasıl yapıldığını ipodda ki klasörün bi resmini yollıyım.
ayrıca hiç kimse kimsenin gencabay sevgisini sorgulama hakkına sahip değildir.ben istediğim adamla istediğim gibi konuşurum hele ki o bana küfür ediyosa bende ona ederim.burda gelip kendini gencbaycı gönül dostu,beni seviyesiz göstermeye çalışmak kimsenin haddi değil.Zaen uyger arkadaşımızın arşivini bilşmeyen kalmadı.iki satırda bi yazdığı için bütün filmleri albümleri var diye.o onun ilgi alanıdır.bende olmak zorunda değil.ben bu kadar yıldır orhan gencebay dinliyosam senin beni orhan gencebaydan anlamayan biri gibi göstermeye hiç hakkın yok.herkes bazı konularda hiddini bilecek.bizler biraz Orhan Gencebay arşivi oluşturmaya çalışıyoruz sen de bize bende 432 şarkısı var deyince ortada kaldık yani

bir de bu sözlerin bu kinin kime anlamış değilim
burda kimse kimseye kötü birşey söylemedi
senin dediğin 'herkes haddini bilecek' diye kime dediğini anlamadım
doğrusu biraz açarsan
ben üstüme alındım doğrusu kusuruma bakma biraz alınganımdır da

turanamac
Kıdemli Üye
Posts: 133
Joined: 04 Aug 2006, 02:36

Post by turanamac » 09 Jun 2007, 13:27

burası video bölümü değil mi..özel içerili mesajlarınızı kişisel olarak birbirinize iletirseniz sevinirim..yeni bir şeyler yazılmış deyip heyecanla bu bölüme girince kişisel ifadelerle karşılaşınca biraz hayalkırıklığı oluyor bende ...rica ediyorum...

saygılar...

kıral
Kıdemli Üye
Posts: 110
Joined: 03 May 2006, 00:05

Post by kıral » 11 Jun 2007, 10:42

asakallı wrote:
kıral wrote:hayır canım o kadar da değil :D
orhan gencebayın bestesi diye sizin foruma yüklediğiniz şarkılr klasiklerdeki halleri ve farklı basımlar olmak üzere ipodda 432 şarkı var.
hem bu saçma sapan iddia niye.ben sanki kendim buluyorum.ben arşivci falan değilim.orhan gencebayın müziğiyle ilgileniyorum.mzüikle uğraştığımdan dolayı.beni bağlayyan kıyıda köşede kalmış şarkıları bulmak değil.bulunsa tabi ki güzel olur ama benim ilgi alanım o değil.
yok illa da göster diyosanız anlatın nasıl yapıldığını ipodda ki klasörün bi resmini yollıyım.
ayrıca hiç kimse kimsenin gencabay sevgisini sorgulama hakkına sahip değildir.ben istediğim adamla istediğim gibi konuşurum hele ki o bana küfür ediyosa bende ona ederim.burda gelip kendini gencbaycı gönül dostu,beni seviyesiz göstermeye çalışmak kimsenin haddi değil.Zaen uyger arkadaşımızın arşivini bilşmeyen kalmadı.iki satırda bi yazdığı için bütün filmleri albümleri var diye.o onun ilgi alanıdır.bende olmak zorunda değil.ben bu kadar yıldır orhan gencebay dinliyosam senin beni orhan gencebaydan anlamayan biri gibi göstermeye hiç hakkın yok.herkes bazı konularda hiddini bilecek.bizler biraz Orhan Gencebay arşivi oluşturmaya çalışıyoruz sen de bize bende 432 şarkısı var deyince ortada kaldık yani

bir de bu sözlerin bu kinin kime anlamış değilim
burda kimse kimseye kötü birşey söylemedi
senin dediğin 'herkes haddini bilecek' diye kime dediğini anlamadım
doğrusu biraz açarsan
ben üstüme alındım doğrusu kusuruma bakma biraz alınganımdır da

iyide ben seninle tartışma içinde bile değildim.tartışma yaratanda ben değilim zaten.sen burda gelip bana bişeyler yazmana rağmen ben senle ilgili bişey yazmdadı.niye alakasız bi konuda üstüne alınıyosun anlamadı.senle ilgili bi tartışma geçmiyo ki burda.

Post Reply