:P GÜLÜCÜK... 8)

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
baytunca
Kıdemli Üye
Posts: 520
Joined: 29 Jun 2006, 10:40
Location: ist.

:P GÜLÜCÜK... 8)

Post by baytunca » 11 Jul 2008, 11:49

Gülücüğüm;
senin gözlerin güneşten mi koptular ?
Gülücük,
senin ellerin Çukurova'nın pamuğu mudur ?
Gülücük,
senin dudakların Isparta'nın en güzel güllerinden toplanmış iki buket midir ?
Gülücük,
senin aşkın uğruna bu yüreğin içinde mahpus olduğunu bilir misin ?
Gülücük,
sana olan hasretim galaksimizin dışına taştı da, nehirler bütün debisiyle deryalara ulaştı da, gönül sensiz günlerin saliselerini topladı, gökteki yıldızların yanına koydu, yıldızlar çoğaldı, yaklaştı da birbirlerine, hesaplar hasreti sağlamaya yetemez, sonuç alınamaz oldu da, sen bir adım ötemden bir adım bana neden yaklaşmadın ?
Gülücük;
Çentik çentik işledim içimdeki hasret duvarlarına yokluğunu, bütün aşk mahkumlarının tezkeresini doldurmaya yetti de, duvarlarda yer kalmadı, şimdi gönlüme çentikler atarım, benim mahpusluğum ne zaman bitecek, sana kavuşacağım ?
Gülücük,
selviler kaç keredir sulara dal saldılar, gölgeleri bile büyüdü, yinede hasretin kadar, ceylanların gözlerinin şavkı silindi sulardan da, bir benim içimde koyulaştı yokluğunun gölgesi, beni karanlıkta bıraktı sensizliğin bilir misin ?
Gülücük doğa her şeye hükmetti, kayalar aşındı, yosunlar kaç katmer oldular, sulara bulutlar resmoldu, kaç kere değişti göğün sulara çizdiği tablolar kim bilir, sen bilir misin içimdeki sevda galerim nice talan oldu, duygularım hasretinle nice zarara uğradılar ?
Gülücük,
hasretin bir dev olmuş, ümitlerimle beslenir, beni ezip bitirecek, canım; neden artık bir af çıkarmazsın bana ? Gülücük, anılarım eksilmiş sanma, özlemlerim tadını kaybetmiş sanma, sana olan özlemlerim şimdi benden de büyük biliyor musun ?
Gülücük,
yüreğimdeki yara açıldı giderek, oysa kaç bebek kızamık ateşine düştü, serinledi, düşe kalka büyüdü de, ben bu yara ile nice küçülmüşüm bilir misin ?
Gülücük
tomurcuklar patladı kaç kez, çeşit çeşit çiçekler açıldı kaç mevsimdir, bir benim içimde açan gül müdür açmadan kuruyan ?
Gülücük
güneş dağların ardından kaç şafak sonrası, kaç güzel güne ulaştı, yıldızlar gün ışığına kaç kez yenik düştü, güneş kaç geceye eyvallah edip karanlığa karıştı da neden benim içimdeki hasret karanlığın bitmedi ?
Gülücük yokluğun çığ oldu içime düştü düştü, saçlarımdaki aklar kafama kafa tutar oldular, yüzümdeki çizgiler yokluğun kadar derinleştiler biliyor musun ?
Gülücük,
sana tutkunluğum hayattır benim için, sensizlikse ölüm, içinden uzak olmak zindanda kalmaktır canımcık, benim senin içinde ölmek istediğimi, yüreğine gömülmek istediğimi dahada mı anlamadın, ahh gülücük ?

23.01.2007 Taşkışla
Bayram Tunca 1956, Elazığ :lol:
yokluğun ölümün diğer adıdır

Post Reply